Wikamp


Fb
 
 

WYDZIAŁ INŻYNIERII PROCESOWEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA W10

Kolejny sukces naszych studentów!

A+ / A-
Nasi studenci postanowili wykorzystać innowacyjną technologię mieszanej rzeczywistości rozszerzonej (Mixed Augmented Reality), aby zaprojektowąć narzędzie dla architektów i projektantów wnętrz. Wykorzystali urządzenie HoloLens i przygotowali system, w którym projektant pracując w tych specjalnych okularach na bieżąco może dodawać i modyfikować obiekty (np. meble, dekoracje, dodatki, sprzęt codziennego użytku, itp.) i od razu widzi obraz przestrzeni z wkomponowanymi wirtualnie nowododanymi elementami, które oczywiście cały czas może zmieniać (przesuwać, zmieniać kolory, rozmiary) oraz obserwować możliwe interakcje (np. sprawdzać, czy wstawiona sofa po rozłożeniu nadal zmieści się w przygotowanej dla niej przestrzeni i nie koliduje ze stołem lub innymi elementami w pomieszczeniu).

 

To nie pierwszy sukces tej grupy studentów. W zeszłym roku HomU odniosło zwycięstwo w prestiżowym konkursie ABB It Challenge. Dodatkowo studenci reprezentowali uczelnię i kraj na mistrzostwach świata samochodów napędzanych energią słoneczną Bridgestone World Solar Challenge 2017 w Australii jako członkowie Lodz Solar Team. 

 
 
Członkowie zwycięskiego zespołu studiują Informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki i działają pod opieką dr inż. Andrzeja Romanowskiego. Są też członkami Studenckiego Koła Naukowego UbiCOMP działającego przy Instytucie Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej prowadzonego przez dr inż. Krzysztofa Grudnia i mgr inż. Przemysława Kucharskiego. 
Data wpisu: 2018-04-05
 

WEEIA

KALENDARZ

NASI PARTNERZY