Wygrana studentów w konkursie ABB IT Challenge

Nasi studenci postanowili wykorzystać innowacyjną technologię mieszanej rzeczywistości rozszerzonej (Mixed Augmented Reality), aby zaprojektowąć narzędzie dla architektów i projektantów wnętrz. Wykorzystali urządzenie HoloLens i przygotowali system, w którym projektant pracując w tych specjalnych okularach na bieżąco może dodawać i modyfikować obiekty (np. meble, dekoracje, dodatki, sprzęt codziennego użytku, itp.) i od razu widzi obraz przestrzeni z wkomponowanymi wirtualnie nowododanymi elementami, które oczywiście cały czas może zmieniać (przesuwać, zmieniać kolory, rozmiary) oraz obserwować możliwe interakcje (np. sprawdzać, czy wstawiona sofa po rozłożeniu nadal zmieści się w przygotowanej dla niej przestrzeni i nie koliduje ze stołem lub innymi elementami w pomieszczeniu).

Członkowie zwycięskiego zespołu studiują Informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Są też członkami Koła Naukowego MAIN działającego przy Instytucie Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej działającego pod opieką dr inż. Tomasza Jaworskiego.

Data wpisu: 2017-05-31