Design-4-All – przestrzeń kreatywna na PŁ zwyciężył w projekcie IdeaBox

Zakończyło się głosowanie na pomysły zgłoszone przez pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej w ramach tegorocznej edycji projektu Idea Box.

VIII edycja projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W głosowaniu wzięło udział ponad 1 000 osób.

Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył pomysłodawcom zwycięskich projektów pamiątkowe dyplomy.

Zwycięskie pomysły:

• Design-4-All – przestrzeń kreatywna na PŁ, autor: dr hab. inż. Grzegorz Granosik, prof. PŁ (367 głosów).

Zmodernizowany budynek A7 zostanie wyposażamy w unikatowe w skali kraju połączenie fablabu, laboratorium VR oraz laboratorium ergonomii. Jak napisano we wniosku - Jeszcze tylko projektor multimedialny i trochę mebli, sprzęty BHP do bezpiecznej pracy z maszynami oraz zaplecze do "post procesingu" wydruków 3D - i możemy organizować spotkania makerskie. Spotkania, w których uczestniczą osoby stawiające na kreatywność, funkcjonalność i użytkowość swoich projektów.

• Domki dla pszczół, owadów, ptaków i jeży, autorka: Ewa Nowak (346 głosów).

Domki dla pszczół, owadów, ptaków i jeży powstaną przy łąkach kwiatowych, które zawdzięczamy także IDEA BOX oraz tam, gdzie na terenie kampusu rosną drzewa

• Chill Zone w „Budynku Trzech Wydziałów”, autor: Jakub Żaczek (337 głosów).

Będzie to miejsce zagospodarowane przez pufy, kanapy, stoły, gniazdka elektryczne i zieleń. Ma być przytulne i przyjazne studentom i służyć do nauki i odpoczynku podczas długich przerw między zajęciami.

Pula środków przeznaczonych na realizację wybranych pomysłów wyniosła 100 000 zł.